Darování tašek k nákupu jsem vždycky v Cesmíně považovala za službu zákazníkovi. Původně jsem vůbec neměla v plánu tašky zpoplatnit a prodávat je, vždycky jste je dostávali zdarma. Jenže naše planeta potřebuje určitě mnohem víc, než pouhou „službu zákazníkovi“ a tak jsem se rozhodla ke změně.

Od dnešního dne budou tedy tašky, které Vám k nákupu poskytuji, zpoplatněné. Ono je to totiž tak, že ve skutečnosti nic není zdarma. A i když v Cesmíně Vám sice dáváme pouze tašky rozložitelné a vyrobené z kukuřice, tak i k jejich výrobě se spotřebovává spousta energie, která je většinou z n-e-o-b-n-o-v-i-t-e-l-n-ý-c-h, a tedy 
v-y-č-e-r-p-a-t-e-l-n-ý-c-h zdrojů.

Mnozí z Vás si možná mohou říci, že jednou taškou svět nezachrání anebo že jedinec nic nezmění - ale když si to řekne celý dav za sebou stojících lidí… Někde se prostě začít musí. Prosím, naučme se nosit si do obchodů svoje látkové tašky nebo síťovky a svoje plátěné sáčky na pečivo a zkusme tímto malým ekologickým krůčkem naší planetě pomoci 🌎

Pro pobavení i motivaci tady máte video o nákupních taškách 😀 

 

Dnešním dnem začala Velká vánoční akce ve spolupráci s firmou Country Life. Akční leták spolu se zdravými recepty na vánoční cukroví najdete tady

Bezobalové novinky: Kniha o domácnosti bez odpadu, pratelné kosmetické tampony, kovová brčka, sáčky na výrobu rostlinného mléka, bezobalové pistáciové ořechy, síťovky různých barev, kapsa na svačinu a různé kartáče na zeleninu, nádobí nebo na ruce.

Druhé vydání skvělé knihy Příběh skříně v obchodě skladem. 

  • Víte, že vlivem intenzivního zavlažování bavlníkových polí vyschlo Aralské jezero, které bylo čtvrtým největším jezerem světa? 
  • Přemýšleli jste někdy nad tím, jak je možné vyrobit a prodat triko na tři stovky?
  • Víte, že v roce 2015 bylo vyrobeno 52 milionů tun oblečení. 73% z tohoto objemu skončilo na skládce nebo ve spalovně ještě ten samý rok?

Tohle a ještě mnohem více se toho dozvíte v knize Veroniky Blabla Hubkové Příběh skříně, který je o módním průmyslu a o zodpovědné módě. Tato kniha je  pro všechny, kteří ten náš svět nebrázdí tak, jak je pánbůh stvořil 😉 

Rozprašovač s vůní mandarinky se hodí všude tam, kde chcete rozveselit náladu a rozptýlit smutek a melancholii. Vůně mandarinky jemně stimuluje, uvolňuje a osvěžuje. Hodí se do salónů, míst pro obchodí jednání ale i prostorů pro děti.

Milí zákazníci a všichni příznivci Cesmínky,


právě jsem se vrátila z týdenního odpočinku v jižních Čechách. Děkuji mým skvělým brigádnicím Lindě i Terezce za to, jak vše perfektně zvládly. Obě jsou úžasné, milé a naprosto spolehlivé. 

A co je nového v Cesmíně? Od minulé soboty vlastní obchod paní Štěpánka Čapková. Věřím, že s ní budete spokojeni stejně jako se Štěpánkou Milotovou  :-D
 
Krásný den všem

Bambusová brčka, sáčky na zeleninu a ovoce, sáčky na pečivo

Dokud ještě v obchodě jsou, přidávám novinky z Cesmíny. Včera totiž přišly a už polovina věcí je pryč. Jsou to krásné sáčky na zeleninu (včera byly ještě i na pečivo) a bambusová brčka-místo jednorázových brček z plastu 😉


Pomáhají úplně všichni, aneb první fotky z rekonstrukce 😉

Více informací se dozvíte zde

A o termínu otevření obchodu v nových prostorách vás budu informovat.


Jak může vypadat výroba Vánočních balíčků 🙂


PLATEBNÍ TERMINÁL

A je to tady! Jupííí! Cesmína nabízí možnost platit kartou! ...  aneb "Technický pokrok nezastavíš"
 
Často jste se nás při placení v Cesmíně ptali: "A můžu zaplatit kartou?" A ode dneška už odpověď zní: "ANO!"
Na vaše přání jsme Cesmínce pořídili platební terminál. 
Bezhotovostní platby jsou pro většinu našich zákazníků již samozřejmostí. Není divu - je to způsob placení, který je snadný, bezpečný a komfortní. Má svoji budoucnost.  
Moc si vážíme si vás, všech našich zákazníků, a vycházíme vstříc vašim přáním. Jsme rádi, že jste nám věrní! Přijďte nakoupit a budete-li chtít, plaťte kartou!

Oslava Cesmíny 🙂

Dnes jsou to přesně dva roky, kdy jsem převzala Cesmínu a co mě naplňuje moje "práce" obrovskou radostí. Protože jsem to chtěla oslavit skvělým jídlem, poprosila jsem toho nejlepšího kuchaře, kterého znám, aby nám uvařil dobroty bez cukru, bez lepku a bez mléčných výrobků.

Moc děkuji za skvělou oslavu a také děkuji Vám, skvělým zákazníkům, že se do obchodu rádi vracíte.
Bez Vás by nebylo co oslavovat! 🙂

 MENU
  • Studený předkrm byl salát z pečené červené řepy, dochucený koriandrem a pažitkou, podávaný s pohankovým bezlepkovým chlebem.
  • Teplým předkrmem byla polévka z muškátové dýně s chilli a kokosovým mlékem.
  • Hlavní chod bylo houbové ragú podávané s pastinákovým pyré.
  • A jako dezert byl RAW mangový dort.

    Vše bylo naprosto fantastické!!